Notebooky HP řady Elitebook – výkonné notebooky pro náročné

11.05.2012 11:44

Hewlet Packard připravil prémiovou řadu notebooků. EliteBooky představují vysoce výkonné profesionální notebooky a pracovní stanice, které vynikají spolehlivostí, odolností a výdrží. Na co se před jejich nákupem připravit?

Na první pohled u řady HP EliteBook zaujme vzhled. Oproti dřívějším modelům profesionálních počítačů HP přistoupilo k obohacení designu o prvky dříve známé z multimediálních notebooků. Mezi tyto prvky nejvíce zaujme podsvícené logo na víku a zaoblenější tvary.
Z celé konstrukce září snaha o maximální bytelnost a odolnost. Vzhledem k tomu, že přístroje řady HP EliteBook nijak nerezignují na výkon, nikoho nepřekvapí, že celý notebook působí poměrně mohutně. Na druhé straně je ale notebook pevný jako skála. Ani při sebevětším tlaku na víko se na klávesnici neobjeví barevný defekt a klávesnici při sebevětším úsilí neohnete.

Dostáváme se ke klávesnici. I zde se tvůrci inspirovali u spotřebitelských notebooků, klávesnice je typu chiclet, tedy mezi jednotlivými klávesami je mezera. Indikační prvky nalezneme vlevo. Podsvícení kláves zajišťuje malá lampička integrovaná nad displej.

Zvláštní pochvalu si zaslouží touchpad. Dotyková plocha je zapuštěná a hladká, prsty po ní kloužou snadno a nezanechávají viditelné otisky. Snímá plynule a bez zpoždění. Oddělená hardwarová tlačítka jsou pogumovaná a jejich stih je dokonale nehlučný.

I přes příznivou cenu HP EliteBooky rozhodně nerezingují na výkon. V nejvyšší konfiguraci má například model HP EliteBook 8560W rychlý čtyřjádrový procesor Intel Core i7-2670QM s výchozí frekvencí 2,2 GHz a režimem Turbo Boost do plných 3,1 GHz. Na základní desce jsou dohromady čtyři sloty pro paměťové moduly (DDR3). 

Ve své cenové kategorii patří Elitebooky od HP k naprosté špičce pro práci v profesionálních CAM/CAM aplikacích. Díky pro ně optimalizované grafické kartě u nich překoná i hardwarově výkonnější notebooky. Kromě výkonu je příjmým překvapením i mechanické provedení řady EliteBook. Potěší i tichý provoz a dlouhá výdrž.